Bardak Çekme Yöntemi Yeniden Gündemde

Rahatlatma yöntemleri arasında bulunan, son zamanlarda da yeniden gündeme gelen bardak çekme yöntemiyle günümüzde birçok yerli ve yabancı ünlü bu yöntemden yararlanarak rahatsızlıklarını, birçok problemlerini gidermektedirler. Güncel olarak bu isimlerin başında da Victoria Bechham gelmektedir.

İlaç gibi ürünleri kullanmak istemeyen bireyler için, uzmanların son zamanlarda tavsiye ettiği bardak çekme, bir diğer adıyla “kupa terapisi” ile bundan böyle sizlerde ilaç kullanmayarak rahatsızlıklarınızı, ağrılarınızı ve buna benzer birçok sorunlarınızı kısa zamanda giderebilirsiniz.

Kupa terapisi dediğimiz yöntem, ortalama olarak 3 bin yıllık bir yöntem olduğu için gerçekten faydalı olduğunu da uzmanlar kanıtladı. Öncelikle rahatsızlıkların başında gelen “kas spazmı” sorununa karşı gelecek olan bu kupa terapisiyle, laktik asidin ağrı yapması sonrasında sertleşen bölgede ki laktik asit uzaklaştırılmaktadır. Uzaklaştırılma işlevini kan dolaşımını arttıran kupa terapisi sağlayacaktır. Daha sonra idrar yoluyla da atılır.

Gerçekten başarılı bir yöntem olan bu terapi sayesinde vakum ile morarma etkisi gösteriliyor. Bununla beraberinde bünyenin kendisine has özelliği olan yapıcı ve iyileştirici özelliğiyle o bölgede gerekli tüm kas, sinir yapılarını ve eklemleri çalıştırarak onarmaya geçer.

Bu yöntem ile kimler rahatlayabilir:

 • Baş ağrısından bel tutulmasına kadar sorunlu herkes,
 • Soğuk algınlığı sorunu yaşayan bireylerin vücutta ki halsizliğini gidermesi için,
 • Disk kayması olarak bilinen bel ve boyun bölgelerinde ki ağrıları gidermek için,
 • Normalden daha ağır şekilde yorgunluğun azalması için,
 • Kireçlenmeyle beraberinde gelen ağrıları gidermek için,
 • Romatizma problemleriyle ağrılarının giderilmesi için,
 • Sinirsel kısımlarda ki kasılmalar
 • Kol kemiği, bel kasları, küren ve eklem bölgelerinde zorlanma sonucunda oluşan ağrıları gidermek için bu yöntem kullanılmaktadır.

Geçmişi oldukça uzun olan bu bardak çekme yöntemi, modern tıpta ki ismi olan kupa terapisi sayesinde bundan böyle vücutta oluşacak olan birçok ağrılarınızı çok kısa zaman içerisinde siz de giderebilir, sağlıklı yaşam ile hayatınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

 

 

“Bardak Çekme Yöntemi Yeniden Gündemde” Yorumları

 • Darrel H. Garza diyor ki:

  Kupa terapisi, insanlık tarihi boyunca birçok sosyal ve bilimsel gelişmeye rağmen varlığını sürdürdü. Bu tedavi yöntemi, dünyanın beş kıtasında çeşitli kültürler tarafından uygulandı. 20′nci yüzyılın ikinci yarısı nispeten popülerliğim kaybetmiş olsa da özellikle 90′lardan sonra yeniden bilim dünyasının ve toplumların ilgisini çekmeye başladı. Türkiye’de yılda yaklaşık 120 bin seans terapisi uygulanıyor. Kupa terapisinin çalışma mekanizması hakkında birçok teori geliştirildi.Bunlardan bazıları şöyle;AĞRI KESME TEORİSİ: Kupa terapisi esnasında oluşan vakum, vücudu, beyne giden ağrı sinyallerini bloke eden ‘enkefalin’ enzimleri üretmesine teşvik eder. Böylelikle sinir taşıyıcılar serbest kalır. Damar büzülmesi veya genişlemesi meydana gelir ve ağrı hissi azalır. Bazı araştırmaların sonucunda terapinin; kupa noktalarını uyardığı, ağrı yollarım yönettiği ve kapatabildiği, ağrıyı azalttığı ve yaşam kalitesini yükselttiği tespit edildi.KAN TEMİZLEME TEORİSİ: Bazı çalış malarda hacamat esnasında cilde yapılan yüzeysel çiziklerden sonra alınan kan incelendi. Ve kan hücrelerinin duvarlarında ağır metal kalıntısı bulundu. Yine aynı şekilde alınan kanda beslenme bozukluğu sonucunda oluşan iltihaplanmalara rastlandığı ve bunların da vücuttan kupa terapisiyle uzaklaştırıldığı kanıtlandı. Osaka Universitesi’nden Dr. Tan Katase, kupa terapisinin kan bileşenlerini etkileyebileceğini, kırmızı ve beyaz kan hücrelerim artırabileceğini ve kanı nötr hale getirebileceğini öne sürmüştü.

Yorum Yapın