Posts Tagged ‘bardak çekme nasıl yapılır’

Bardak Çekme Yöntemi Yeniden Gündemde

Rahatlatma yöntemleri arasında bulunan, son zamanlarda da yeniden gündeme gelen bardak çekme yöntemiyle günümüzde birçok yerli ve yabancı ünlü bu yöntemden yararlanarak rahatsızlıklarını, birçok problemlerini gidermektedirler. Güncel olarak bu isimlerin başında da Victoria Bechham gelmektedir.

İlaç gibi ürünleri kullanmak istemeyen bireyler için, uzmanların son zamanlarda tavsiye ettiği bardak çekme, bir diğer adıyla “kupa terapisi” ile bundan böyle sizlerde ilaç kullanmayarak rahatsızlıklarınızı, ağrılarınızı ve buna benzer birçok sorunlarınızı kısa zamanda giderebilirsiniz.

Kupa terapisi dediğimiz yöntem, ortalama olarak 3 bin yıllık bir yöntem olduğu için gerçekten faydalı olduğunu da uzmanlar kanıtladı. Öncelikle rahatsızlıkların başında gelen “kas spazmı” sorununa karşı gelecek olan bu kupa terapisiyle, laktik asidin ağrı yapması sonrasında sertleşen bölgede ki laktik asit uzaklaştırılmaktadır. Uzaklaştırılma işlevini kan dolaşımını arttıran kupa terapisi sağlayacaktır. Daha sonra idrar yoluyla da atılır.

Gerçekten başarılı bir yöntem olan bu terapi sayesinde vakum ile morarma etkisi gösteriliyor. Bununla beraberinde bünyenin kendisine has özelliği olan yapıcı ve iyileştirici özelliğiyle o bölgede gerekli tüm kas, sinir yapılarını ve eklemleri çalıştırarak onarmaya geçer.

Bu yöntem ile kimler rahatlayabilir: Read the rest of this entry »